پرش به محتواي اصلي
    
 

ساپكو

 
ساپكو
درباره ساپكو
پورتال سازندگان
نمایشگاه قالب و ابزار
افتخارات
شرکت ایتراک (آزمایشگاه ایرانخودرو)
ارتباط با ما
  
ساپكو > اخبار صفحه اصلي > مدیر عامل ساپکو در نشست با سازندگان اصفهان خبر داد: اصفهان پایلوت طرح ورود ساپکو به بازار لوازم یدکی  

اخبار صفحه اصلي: مدیر عامل ساپکو در نشست با سازندگان اصفهان خبر داد: اصفهان پایلوت طرح ورود ساپکو به بازار لوازم یدکی

تاریخچه نسخهتاریخچه نسخه

عنوان

مدیر عامل ساپکو در نشست با سازندگان اصفهان خبر داد: اصفهان پایلوت طرح ورود ساپکو به بازار لوازم یدکی  

متن اصلی

 

سومین نشست مدیران ساپکو با قطعه سازان دفتر اصفهان همزمان با گشایش هفتمين نمایشگاه صنعت خودرو برگزار شد.

در این همایش که با حضور مدیر عامل ساپکو، معاونان و مدیران، مسئولان انجمن قطعه سازان این استان و جمعی از مدیران عامل شرکت های سازنده اصفهان برگزار شد، مهندس محمدی با اعلام این که یکی از اهداف ساپکو برای چند سورسی کردن ساخت قطعات، افزایش توانایی برای حضور در بازار لوازم یدکی بوده است، اظهار داشت: ما افزون بر جلوگیری از توقفات خط ایران خودرو که سهم سال گذشته ما در آن 70درصد بود، اکنون قادر هستیم تا سهم خود را در بازار میلیاردی خدمات پس از فروش نیز افزایش دهیم.

مدیرعامل ساپکو با اشاره به این که برای سال 90 کسب سهم 33درصدی و سال 91 سهم 66درصدی برای شرکت در نظر گرفته شده است كه بتواند محصولات خود را با برند ساپكو در اختيار مشتريان قراردهد. وی با تاکید بر این که حضور موفق در این بازار نیازمند مطالعات بازارسنجی بیشتری است، استان اصفهان را پایلوت اجرای این طرح عنوان کرد و خواستار مشارکت و همیاری سازندگان استان شد.

مهندس محمدی با اعلام این که در حال حاضر برنامه ساپکو برای حداقل دو سورسی کردن 75درصد قطعات تک سورسی در حال اجراست، کیفیت، تامین به موقع و قیمت را سه پارامتر مهم در تحویل MRP به سازندگان برشمرد.

تولید روزانه 3040 دستگاه خودرو تا پایان سال

 مدیرعامل ساپکو در ادامه این نشست با ارائه گزارشی از آمار تولید و برنامه سال های آینده شرکت گفت: بر اساس برنامه تولید باید تا پایان سال 296هزار دستگاه خودرو تولید شود از این رو نیاز به تولید روزانه 3040 دستگاه داریم.

وی برنامه تولید سال های 90 تا 93 را به ترتیب 860، 875، 946 و یک میلیون دستگاه عنوان کرد و افزود: از این تعداد در سال آینده به هدف 1000دستگاه سمند در روز دست خواهیم یافت.

همچنین برای خودروی جدید رانا در سال 90 تولید 5 تا 20 هزار دستگاه در نظر گرفته شده است. مهندس محمدی همچنین از تولید خودروی جدید سمند NX7 در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: این خودور کلاس D سمند است که در دو مدل SM4 با قیمت 14 تا 18 میلیون تومان و SM5 با قیمت 18 تا 25 میلیون تومان عرضه خواهد شد.

برنامه برای سازندگان رده يك

 وی در خصوص وضعیت اتصال سازندگان با سیستم کانبان ساپکو خاطرنشان کرد: هم اکنون تعداد سازندگان متصل به این سیستم به 479 شرکت می رسد که 5880 قطعه را به ساپکو تحویل می دهند.

وی افزود: برای کاهش گستردگی موجود سازندگان در این سیستم در نظر داریم تا سازندگان بزرگی را که توانايي تحت پوشش قراردادن سازندگان كوچكتر را دارند، انتخاب کنیم. این شرکت ها در مرحله بعد از ساپکو فعالیت می کنند. از این رو سعی می شود در قالب سازندگان رده يك این طرح اجرا شود.

رانا با 100درصد تامين توسط سازندگان داخلي

مدیرعامل ساپکو با بیان این که تمامی محصولات ایران خودرو به جز خودروی پژو 206 به 100درصد ساخت داخل رسیده اند، گفت: هم اکنون 77درصد قطعات این خودرو داخلی سازی شده است و تا پایان سال این نسبت به 97.5درصد خواهد رسید. اما درخصوص "رانا" كه بر پايه قابليت‏هاي موجود در تمامي زنجيره خودروسازي طراحي و توليد شده، قطعه‏سازان داخلي براي مشاركت در اين پروژه بسيار علاقه‏مند هستند و 100 درصد تامين قطعات آن توسط سازندگان داخلي انجام خواهد شد .

مهندس محمدی در پایان این نشست با ارزیابی مثبت از ایجاد کنسرسیوم قطعه سازان در این استان به سازندگان پیشنهاد داد تا در انتخابات آتی انجمن قطعه سازان شرکت کرده و نماینده خود را برای حضور در انجمن معرفی کنند.

 لازم به ذکر است که هم اکنون 53 شرکت قطعه سازی در استان اصفهان طرف قرارداد با شرکت ساپکو هستند که افزایش 76درصدی حجم ریالی قراردادها و رشد 39درصدی قطعات ارسالی را برای این استان به ارمغان آورده است. تعداد سازندگان گریدهای مختلف در دفتر اصفهان نیز 5 سازنده گرید A ، 35 سازنده گرید B و 13 سازنده گریدC یا بدون گرید است که در مجموع در سال جاری 44درصد رشد در فروش قطعات را تجربه کرده اند.

تاریخ انقضاء

 
ضمیمه‌ها
نسخه: 1.0 
ايجاد شده در 13/10/1389 01:08 ب.ظ  توسط Hosseinzadeh, Afsaneh (Communicational & International Dept) 
آخرين اصلاح در 13/10/1389 01:08 ب.ظ  توسط Hosseinzadeh, Afsaneh (Communicational & International Dept) 
              مدير سايت | انتقادات و پيشنهادات | ارتباط با ما