اخبار

اخبار

تکمیل گریدبندی سازندگان بر اساس معیارهای ارزیابی جامع در نیمه نخست سال

مدیر عامل ساپکو با اشاره به رشد 30درصدی تولید در سال 95 نسبت به سال پیش از آن، همدلی و انسجام کارکنان را در این دستاورد ارزشمند خواند.
به گزارش روابط عمومی ساپکو، دکتر نجاری در نشست آغاز بکار سال 96 که با حضور قائم مقام ها، معاونان، مدیران و کارکنان شرکت برگزار شد، با بیان این که ساپکو در سال 95 در حوزه های مختلف تامین، برنامه ریزی، ساخت و خودکفایی، کیفیت، مهندسی، مالی، اقتصادی، سیستم ها ، قراردادها و منابع انسانی فعالیت های قابل توجهی داشت، از برنامه تولید 700 هزار دستگاه خودرو در سال جاری خبر داد و افزود: خوشبختانه با ایجاد کمیته نقدینگی در سال گذشته به سرپرستی دکتر پارسا، پرداخت های ما به سازندگان متناسب با تامین آنها و به موقع انجام شد که این کار چرخه تامین را در تولید انبوه تکمیل کرد.
مدیر عامل ساپکو عملکرد فروش شرکت را در سال 95 قابل توجه ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: رشد 27 درصدی فروش ما و دستیابی به رقم 16 هزار و 700 میلیارد تومان در سایه موفقیت در تامین نیاز ایساکو حاصل شد و این در حالی بود که محقق شدن این هدف با خودباوری و همدلی همکاران به دست آمد.
وی به دستاوردهای ساپکو در حوزه های مختلف اشاره کرد و افزایش سرمایه ساپکو به 1500 میلیارد تومان را از مهم ترین آنها برشمرد.
بالانس ظرفیت تامین سازندگان، استقرار سیستم های مکانیزه نیازسنجی، آنالیز قیمت، مدیریت تغییرات مهندسی و مدیریت قراردادها از دیگر اقدامات شرکت در سال گذشته بود که دکتر نجاری به تشریح آنها پرداخت.
وی مهم ترین پروژه های سال 95 را تجاری سازی و تولید انبوه خودروی پژو 207 اتوماتیک و دنا پلاس، خودکفایی در تولید 207 اتومات، تجاری سازی رانا، خودکفایی در محصولات ایکاپ و خودکفایی 37 درصدی محصول دانگ فنگ در تولید انبوه عنوان کرد و از افزایش تولید 207 تا 300 دستگاه با سقف تولید 100 دستگاه خودرو دنده اتومات در روز خبر داد.
نقش کلیدی زنجیره تامین در استفاده از پلتفرم های جدید
دکتر نجاری در ادامه این نشست با اشاره به این که پلتفرم های قدیمی در درازمدت پاسخگوی محصولات جدید نیست، طراحی پلتفرم جدید ایران خودرو K322 و دو پلتفرم مشترک P322 و P522 با پژو را اعلام کرد و افزود: این سه پلتفرم می تواند در دیگر محصولات مانیز مورد استفاده قرار گیرد که در این زمینه، زنجیره تامین نقشی کلیدی خواهد داشت.
وی تکمیل گریدبندی بر مبنای ارزیابی جامع سازندگان را برای بروزرسانی آنها و همسویی زنجیره تامین با گروه صنعتی ایران خودرو ضروری برشمرد و بر لزوم تکمیل این گریدبندی تا پایان نیمه نخست سال تاکید کرد.
مدیر عامل ساپکو پروژه های پارس اتومات، دنا پلاس توربو، 207 صندوقدار دنده اتومات و طراحی خودروهای مدل سال بر روی سورن، سمند و رانا را از جمله برنامه های سال 96 عنوان کرد و اظهار داشت: این اقدامات در کنار فعالیت و مشارکت تمامی معاونت ها در پروژه های 2008 و 301 ایکاپ و اجرای فاز دوم خودکفایی دانگ فنگ و خودکفایی هایما انجام خواهد شد.
صحه گذاری موتور دیزل EFD ایران خودرو، تولید گیربکس اتومات داخلی و پروژه سه گانه فرمان، ترمزدستی و پایداری الکترونیکی از دیگر پروژه های سال جاری بود که دکتر نجاری در ادامه به آنها اشاره کرد.
وی در پایان از برنامه ریزی جهت ایجاد فرصت مطالعاتی برای همکاران فعال و دارای قابلیت در خصوص فعالیت های ساپکو خبر داد و بر لزوم تغییر رویکرد آموزش ساپکو متناسب با فعالیت های آن تاکید کرد.
تاریخ درج: ۱۳۹۶/۰۱/۱۹